Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • Trening w środę o godzinie 19.00 Zbiórka przed o godzinie 18.40 przy szatni
  •        

Zegar

Logowanie

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Losowa galeria

Różne
Ładowanie...

Banery

mecze na żywoForum Kibiców Siarki Tarnobrzeg

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 179, wczoraj: 233
ogółem: 596 262

statystyki szczegółowe

KONTAKT

Aktualności

Podsumowanego 2010 roku

  • autor: gaznik87, 2011-01-05 12:21

W miniony Piątek pożegnaliśmy 2010 rok dlatego też postanowiłem podsumować ten rok w wykonaniu Wspólnoty Serbinów Tarnobrzeg

Więcej w rozwinięciu

Miniony rok był bardzo udany w wykonani naszej drużyny.W tym czasie nasz zespół rozegrał 20 spotkań z których aż 14 razy wychodził zwycięsko , 5-cio krotnie dzielił się punktami z przeciwnikiem i tylko raz schodził z placu gry pokonany. Strzelając przy tym 74 gole oraz tracąc ich 21

Pierwszy mecz ligowy nasza drużyna miała rozegrać 11 Kwietnia z zespołem Woli Baranowskiej jednak spotkanie to zostało przełożone z powodu  katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem kolejne spotkanie miało się odbyć 18 kwietnia z drużyną Płomienia Chmielów ale i to spotkanie nie doszło do skutku tym razem powodem była żałoba narodowa. Dlatego też nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz 25 kwietnia z lokalnym rywalem z Zakrzowa.spotkanie to było bardzo emocjonujące zespół juniora prowadził po pierwszej połowie 2-0 jednak nasi zawodnicy podnieśli się w drugiej części spotkania i wyszli na prowadzenie 3-2 jednak w ostatniej minucie meczu goście zdołali zdobyć bramkę wyrównującą i nasz zespół musiał zadowolić się podziałem punktów.

Kolejne spotkanie odbyło się w środku tygodnia z drużyną z Chmielowa. Spotkanie to nie miało większej historii. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 6-0 a mogło dużo wyżej gdyby gospodarze dokończyli to spotkanie a nie (pod pretekstem kontuzji) schodzili z boiska ale nie ma co tego pamiętać najważniejsze było zwycięstwo.

Nie minął nawet tydzień a nasza drużyna rozegrała kolejne wyjazdowe spotkanie z drużyną LZS-u Cygany.Dla naszej drużyny był to zawsze trudny wyjazd tym bardziej cieszy wygrana 3-1.

Dziewiątego Maja nasz zespół podejmował drużynę Wisły Baranów Sandomierski którą łatwo pokonał 4-0

W kolejnym spotkaniu nasz zespół podejmował lidera rozgrywek drużynę Jagiełła Pilchów. Po zaciętym meczu i kilku zmarnowanych sytuacjach przez oba zespoły spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W następnym spotkaniu nasza drużyna zaliczyła najdłuższy wyjazd w całej rundzie a przeciwnikiem była drużyna Błękitnych Komorów.Po dość szybkim objęciu prowadzenia nasz zespół kontrolował spotkanie i wygrał to spotkanie 5-2.

Następne spotkanie było najsłabszym w całej rundzie wiosennej w wykonaniu naszego zespołu.Pomimo ego nasza drużyna odniosła skromne zwycięstwo 1-0 .

Trzeciego czerwca  Wspólnota rozegrała zaległe spotkanie z  11 kwietnia z drużyną Woli Baranowskiej.Pomimo przewagi nasza drużyna przegrywała do 60 minuty meczu 2-0.Udana końcówka pozwoliła na dogonienie rywali jednak na zdobycie zwycięskiej bramki zabrakło już czasu.

Maraton meczy rozgrywanych co trzy dni nasz zespół zakończył spotkaniem z LZS Krzątka. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu i wynikiem remisowym drugą połowę nasz zespól zdominował i zwyciężył w tym spotkaniu 3-1

 W przed ostatniej kolejce rundy wiosennej nasz zespół odniósł najwyższe zwycięstwo na wiosnę.Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Transdźwigu Stale rywal z pod Tarnobrzega mógł cieszyć się że w naszej drużynie szwankowała skuteczność i mecz zakończył się tylko 7-0 bo mógł spokojnie wynikiem dwu cyfrowym.

Niestety ostatni mecz rundy nie zakończył się happy endem i Wspólnota przegrała jedyny mecz w całym roku.Pogromcą naszej drużyny okazała się drużyna Tarnowskiej Woli która to pokonała nas na własnym stadionie 1-0.

Po udanej rundzie wiosennej nasza drużyna awansowała z 6 pozycji na 3

Po 8 tygodniach przerwy nasza drużyna rozpoczęła nowy sezon. Cel po udanej rundzie wiosennej był jeden a mianowicie walka o pierwsze miejsce i awans do A - Klasy

Pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Komorowa którą zasiliło kilku zawodników mających na swoim koncie występy  Stali Nowa Dęba która obecnie gra w IV. Początek meczu należał do gospodarzy którzy wyszli na prowadzenie szybko przeprowadzone zmiany dał efekt. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie po dwóch golach rezerwowych.Jednak Chwilę po Strzeleniu bramki na 2-1 gospodarze wyrównali.gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem w 90 minucie meczu kolejny rezerwowy dał prowadzenie naszemu zespołowi. Trzeba przyznać że nosa miał w tym spotkaniu Maciek Marzec który zastępował w tym spotkaniu nie obecnego trenera.

W drugim meczu sezonu doszło do nie codziennej sytuacji ponieważ na spotkanie nie przybył ani jeden sędzia.W drodze losowania spotkanie sędziował prezes drużyny z Cygan. Przed spotkanie twierdził że będzie sędziował sprawiedliwie. Początkowo nie można było mieć do niego zastrzeżeń jednak gdy nasz zespół objął prowadzenie podyktował on rzut karny za rzekomą rękę naszego zawodnika i był remis taki obrót sprawy nie podłamał jednak naszych zawodnik a wręcz przeciwnie zdołali oni wyjść na prowadzenie 3 - 1. Mobilizacja którą posiadał nasz zespół znikła w szatni ponieważ druga połowę spotkania nasi zawodnicy praktycznie przestali efekt dwa stracone gole.Szczególności boli stracona bramka na 3 - 3. Nie porozumienie naszego bramkarza i obrońcy wykorzystał napastnik przyjezdnych.

Po przeciętnym początku Wspólnota pokazała w końcu na co ją stać , wygrywając na bardzo trudnym terenie w Bojanowie aż 5 - 0.Gospodarze pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w końcówce spotkania.Na usprawiedliwienie ich pozostaje fakt że od 40 min grali w 10 wtedy to kontuzji doznał ich kapitan Wspólnota prowadziła w tym momencie 3-0 i pewnie prowadziła grę.

Na następne spotkanie nasz zespół musiał czekać aż 2 tygodnie ponieważ w 4 kolejce pauzowaliśmy.W 5 natomiast podejmowaliśmy najsłabszy zespół ligi drużynę Woli Baranowskiej gładkie 6-0 mówi wszystko.

W 6 kolejce czekał naszą drużynę niezwykle ciężki mecz derbowy z ekipą Juniora Zakrzów.Mecz ten zaczął się wyśmienicie po już po minucie prowadziliśmy 1-0.W kolejnych minutach mieliśmy kilka dogodnych sytuacji jednak ich nie wykorzystaliśmy.Dramat rozpoczął się dopiero w 45 minucie meczu kiedy to A.Marzec dostał czerwoną kartkę za ,,głupotę" .Mimo straty zawodnika nasz zespół dzielnie walczył nawet po utracie bramki mogliśmy wyjść na prowadzenie zabrakło jednak szczęścia i mecz zakończył się remisem.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z spadkowiczem z A-klasy.Mecz miał dwa oblicza pierwszą połowę zdominowali zawodnicy Łęgu.Drugą po przeprowadzeniu kilku zmian nasza drużyna która dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie wygrała to spotkanie 2 - 1.

Od tego spotkania nasza drużyna zaliczyła same zwycięstwa

Pierwszą ofiarą była drużyna Krzątki która postawiła twarde warunki jednak gol strzelony w drugiej połowie dał naszemu zespołowi skromne zwycięstwo 1 - 0

Kolejną drużyną która stanęła na naszej drodze była drużyna Płomienia Chmielów. Mecz ten można  śmiało nazwać z tych do jednej bramki a nasz zespół wygrał to spotkanie 7 - 1.

Kolejne ważne zwycięstwo Wspólnota odniosła na trudnym dla siebie terenie w Baranowie Sandomierskim.Spotkanie to nasz zespół wygrał 2 - 1

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej nasza drużyna rozegrała na własnym stadionie.Wszyscy kibice którzy postanowili obejrzeć to spotkanie na pewno się nie zwiedli.Wspólnota całkowicie dominowała i uzyskała najwyższy wynik w rundzie jesiennej pewnie zwyciężając aż 11 - 2

Po rundzie jesiennej nasza drużyna prowadzi w lidze z 5 punktową przewagą nad drużynami Korony Bojanów i Łęgu Stany oraz 6 nad drugą drużyną z Tarnobrzega Juniorem Zakrzów

Podsumowują ten rok można śmiało powiedzieć że był on bardzo udany w szczególności runda jesienna która dała ekipie Wspólnoty fotel lidera na którym mam nadzieje pozostanie aż do 26 czerwca kiedy to zakończą się rozgrywki B - Klasy

Najlepszym strzelcem w całym roku został Kamil Augustowski którzy strzelił 12 Bramek poniżej przedstawiam całą klasyfikację obejmującą bramki zdobyte na wiosną i jesienią

1.K.Augustowski 12 Bramek
2.R.Kaźmierczak 10 Bramek
3.G.Kwiatkowski 8 Bramek
3.Ł.Furdyna 8 Bramek

4.A.Marzec 7 Bramek
5.R.Kopeć 5 Bramek
5.M.Krzyżek 5 Bramek
5.S.Cebula 5 Bramek
6.K.Boy 3 Bramki
6.M.Kapał 3 Bramki
7.D.Wolak 2 Bramki
7.Ł.Gaj 2 Bramki
8.D.Dudek 1 Bramka
8.D.Lampart 1 Bramka

2 Samobóje

Kandydatów na najlepszego piłkarza  roku było dwóch Igor Kaźmierczak zwycięzca na najlepszego piłkarza rundy wiosennej oraz Kamil Augustowski zwycięzca na najlepszego piłkarza rundy jesiennej. Moim zdaniem najlepszym piłkarzem roku został Igor Kaźmierczak który pewnie bronił w większości spotkań i bez niego trudno by było wygrać w niektórych spotkaniach rozegrał on również więcej spotkań od Kamila Augustowskiego.

Do miana obrońcy roku wytypowałem trzech kandydatów Dominik Lamparta , Tomka Lamparta oraz Daniela Dudka a najlepszym obrońcą uznałem Dominika Lamparta który na boisku zostawia zawsze dużo zdrowia pomagając naszemu zespołowi w obronie jak również w ataku.

Na najlepszego pomocnika nominowałem Adriana Marca , Łukasza Furdyne oraz Rafała Kopcia według statystyk zwycięzcą powinien zostać Łukasz Furdyna moim zdanie jednak na to miano zasługuje jednak Adrian Marze który pomimo wielu braków jest zawsze wyróżniającą się postacią w naszym zespole a swoją dynamiką wprowadza wiele chaosu w poczynania rywali.

Na najlepszego napastnika nie miałem zbyt dużego wyboru dlatego od razu przedstawię zwycięzce którym moim zdanie został najlepszy strzelec ligi w rundzie jesiennej Kamil Augustowski

Do odkrycia roku nominowałem dwóch zawodników sprowadzonego z Sobowa Sylwestra Cebule , oraz  Damiana Wolak.Moim zdaniem na miano odkrycia zasłużył Damian Wolak który swoim zaangażowania i chęci gry mógł by nie których nauczyć.W przeciągu roku poprawił on swoje umiejętności i choć jest już dość wiekowym zawodnikiem to z całej drużyn zaliczył najlepszy postęp w porównaniu z poprzednim rokiem

Golem roku została bramka Dominika Lamparta z 1 min meczu z drużyną Juniora Zakrzów kiedy to Dominik bardzo ładnym strzałem w samo okienko bramki zdobył gola z rzutu wolnego

Paradą roku uznałem interwencje naszego bramkarza z końcówki spotkania z Juniorem Zakrzów kiedy to nasz bramkarz dwukrotnie ratował nasz zespól przed utrata bramki a szczególności druga interwencja zasługuje na wielkie brawa.

Na plus w tym roku na pewno zasługuje gra Bramkarza jak i obrońców , szeroki i wyrównany skład  jak również gra na wyjazdach na minus w tym roku można zaliczyć skuteczność jak również zaangażowanie z niektórymi zespołami

Ps. W najbliższych dniach napisze jeden z pierwszy artykułów pt. Co słychać u rywali serdecznie wiec zapraszam do odwiedzania naszej strony.


  • Komentarzy [1]
  • czytano: [464]
 

autor: ~anonim 2011-02-01 17:44:51

avatar prawdopodobnie Boy odchodzi na wiosne do..........


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Wspólnota Serbinów TarnobrzegJunior Zakrzów
Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg 1:4 Junior Zakrzów
2013-02-10, 13:00:00
    relacja »
mecz towarzyski
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Statystyki drużyny