09.05.2010r Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg - Wisła Baranów Sandomierski , zdjęcia wykonał Grzegorz Lipiec źródło Echo Dni

Relacja z Turnieju o Puchar prezydenta miasta Tarnobrzeg

• autor: gaznik87, 2010-09-07 22:56

W sobotę i niedziele (4 i 5 września) nasza drużyn brała udział w turnieju o puchar Prezydenta miasta Tarnobrzeg.W turnieju uczestniczyło 12 drużyn podzielonych na 4 3 zespołowe grupy.Naszą drużynę reprezentowały dwa zespołu a mianowicie Wspólnota oraz Serbinów.Los chciał aby spotkały się one razem w grupie a oprócz naszych drużyn grali w niej juniorzy Iskry Sobów(plus kilku seniorów).Pierwszy w turnieju udział wzięli zawodnicy Serbinowa którzy po trzech trafieniach Michała Matysiaka pokonali zawodników Iskry 3-1.Następnie przeciwko sobie stanęły drużyny Wspólnoty i Serbinowa.Spotkanie to wygrała drużyna Wspólnoty która zdobyła zwycięską bramkę na 10 sekund przed końcem spotkania.W następnym meczu zmierzyły się drużyny Wspólnoty oraz Iskry.Drużyna z Sobowa liczyła że uda jej się wygrać to spotkanie co najmniej 2 bramkami co dawał by jej awans.Doznała jednak ona sromotnej porażki ponieważ przegrali aż 7-0.Na tym spotkaniu zakończyła się rywalizacja naszych zespołów w sobotnim dniu.Na następny dzień zaplanowane zostały spotkania ćwierćfinałowe półfinałowe oraz Finał.Los Chciał że pierwszy mecz w niedziele rozegrały drużyny Wspólnoty oraz Urzędu Miasta.Początek meczu należał do graczy Um którzy objęli prowadzenie i dość długo skutecznie się bronili.Jednak zabrakło im sił do końca spotkania co pewnie wykorzystali nasi zawodnicy odnosząc  pewne zwycięstwo w stosunku 3-1.Następne spotkanie w niedzielne przedpołudnie rozegrali zawodnicy z Serbinowa a dokładnie Serbinów oraz FC Serbinów.Spotkanie to wygrali zawodnicy Naszej drużyny którzy wygrali to spotkanie 3-1.W półfinale nasze drużyn spotkały się ponownie niestety osłabiona drużyna Serbinowa nie dała rady rozegrać równie wyrównanego spotkania co w sobocie i przegrali dość wyraźnie bo aż 4-0.Po tym spotkaniu wiadome było że jedna z naszych ekip będzie na podium.Po przegranym spotkaniu drużyn a Serbinowa spotkała się z drużyną występującą na co dzień w amatorskiej lidze piłkarskiej a dokładniej drużynie Bułgara.Spotkanie to nasza drużyna niestety przegrała w stosunku 6-4 i wiadome się stało ze zajmą najbardziej nie lubiane miejsce tuż za podium.W ostatnim dniu w niedziele a dokładnie w wielkim finale zagrały drużyny Wspólnoty oraz Pilkington.Spotkanie to bardzo dobrze w obronie oraz skutecznie w ataku zagrali nasi zawodnicy i wygrali finał 3-0 a za razem cały turniej.

W rozwinięciu składy zwycięskiej drużyn

Wspólnota I  miejsce

I.Kaźmierczak (bramkarz)

T.Lampart