Sezon 2007/2008 Emaus Gorzyce-Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg

Zaległa relacja z meczu z Błekitnymi Komorów

• autor: gaznik87, 2009-05-29 18:38

Skład Wspólnoty wyglądał następująco

M.Rutyna-Ł.Gaj (60 min D.Gudz) , D.Lampart , P.Kawa , D.Dudek - T.Pieczona (70min G.Kwiatkowski) , Maciek Marzec (20min K.Adamczak) , Ł.Furdyna , D.Wolak - K.Augustowski , T.Stępień

Drużyna gości przyjechał do Tarnobrzega bardzo młodymi zawodnikami wspomaganymi kilkoma starszymi

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy które jednak kończyły się w okolicy 16 pola karnego gdzie goście zagęścili obronę.Od samego początku było widać ze taktykę która obrali zawodnicy z Komorowa była obrona i gra z kontry.W pierwszych 10 min nie za wiele się działo nasi zawodnicy łatwo podchodzili pod pole karne przeciwnika jednak nie wiele z tego wychodziło brakowało ostatniego podania.W 10 doszło do nie przyjemnego zdarzenia walczący o górną piłkę Maciek Marzec został odepchnięty przez zawodnika gości i tak nie fortunie upadł na murawę że skręcił staw skokowy.Zawodnik grał jednak po chwili grał i kontynował grę dalej.Pierwszą akcje która mogła przynieść bramkę gospodarzą wypracowali Ł.Gaj i Ł.Furdyna którzy odgrywając do siebie piłkę z klepki wymanewrowali obronę gości a Ł.Furdyna w sytuacji praktycznie sam na sam nie zdołał jednak pokonać bramkarza Komorowa.Chwilę później kontuzjowanego wcześniej M.Marca zastąpił K.Adamczak.W kolejnych minutach nadal dominowali gospodarze jednak najgroźniejszą sytuację stworzyli gracze Błękitnych po szybkim kontrataku w doskonałej sytuacji znalazł się gracz gości jednak jego strzał z 12 metrów był bardzo ale to bardzo nie celny.Ta sytuacje jeszcze bardziej zmotywowała graczy z Serbinowa i po bardzo ładnym przerzucie nad obroną w sytuacji sam na sam znalazł się T.Stępień jego pierwszy strzał bramkarz zdołał obronić przy drugim był już bezradny i drużyna Wspólnoty wyszła na prowadzeni była to 38 min spotkania.Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie a drużyna Wspólnoty kontrolowała grę.Drugą połowę obie drużyny rozpoczynają bez zmian.W tej części spotkania bardzo aktywny był T.Stępień który co chwilę był faulowany po prawej stronie boiska jednak jego dośrodkowania nie przynosiły efektu.W 60 min nastąpiła istotna zmiana w naszym zespole za zmęczonego już i łapiącego skurcze Ł.Gaja wszedł D.Gudz który min później zagrał prostopadłą piłkę miedzy dwóch obrońców wypuszczając Ł.Furydnę sam na sam z bramkarze a ten pewnym strzałem podwyższa na 2-0 dal Wspólnoty.kilka minut później sędzia ego spotkania który dotychczas sędziował bardzo dobrze popełnił błąd odgwizdując faul na 18 metrze przed polem karnym drużyny z Serbinowa.Chwilę kolejny błąd tym razem naszego bramkarza który ustawił dobrze mur jednak jego ustawienie za niem pewnym strzałem wykorzystuje gracz Komorowa i zmienia wynik spotkania na 2-1.Sytuacja ta jednak nie załamała naszych zawodników a pobudziła drużynę z komorowa która zaatakowała większą ilością graczy.Mogło to się zemści jednak K.Adamczak nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym po zagraniu Ł.Furdyny.Kolejna tak sama sytuacja tylko tym razem piłka kierowana do narożnika pola karnego gdzie był T>Stępień który przyjął piłkę i dośrodkował ją na 5 metr pola karnego gdzie dopadł do niej D.Gudz i z najbliższej odległości strzelił swojego pierwszego gola w rozgrywkach ligowych dla drużyny Wspólnoty była to 78 min meczu.Po stracie gola drużyna z Komorowa załamała się i praktycznie stała na boisku a nasi zawodnicy kontrolowali grę stwarzając od czasu do czasu nie groźne sytuację.Jednak jeszcze przed zakończeniem spotkania udało im się strzelić gola tym razem po faul na G.Kwiatkowskim rzut wolny wykonywał Ł.Furdyna który dośrodkował w pole karne wprost na głowę K.Augustowskiego który pokonał bramkarza w tym meczu po raz 4 była to 86 min meczu.W Doliczonym czasie gry ponownie doskonałe zagranie Ł.Furdyny do wbiegającego K.Adamczaka któremu niestety po raz drugi zabrakło kilku centymetrów do przyjęcia piłki żeby znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i faktem stała się pierwsza wygrana w rundzie wiosennej przez nasz zespół.

Relacje napisał Gaźnik