Łęg Stany - Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg zdjęcia Autorstwa Grzegorza Lipca

Jaki był ten rok w wukonaniu WSPÓLNOTY SERBINÓW TARNOBRZEG

• autor: gaznik87, 2011-12-30 15:02

Już jutro Sylwester dlatego przyszła pora na posumowanie osiągnięć naszej drużyny w minionym roku.
Dużym plusem naszej drużyny na pewno jest 14 wygranych ligowych w ciągu roku zajęcie 5 miejsca w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzeg a także 72 bramki które zdobyła nasza drużyna w ciągu dwóch rund (Wiosennej i Jesiennej) Największym rozczarowaniem jest na pewno brak awansu do a-klasy w ostatnich dwóch kolejkach rundy wiosennej.

Początek roku był wręcz wymarzony 5 meczy i pięć wygranych niestety wtedy przyszła porażka po bardzo wyrównanym meczu z drużyną Łęgu Stany jednak nie ta porażka boli najbardziej ale ta z przed ostatniej kolejki z Wisłą Baranów Sandomierski 1-0 u siebie gdyby nasz zespół zremisował to spotkanie wywalczył by awans po mimo porażki w ostatniej kolejce nasza drużyna mogła sobie go zapewnić jednak tylko zremisowała z drużyną TS Stale co wykorzystali zawodnicy Łęgu wyprzedzając nas zespół o jeden punkt.

Do kolejnej rundy nasza drużyna przystępowała bez motywacji do gry kolejnego sezonu w B klasie i było to wdać na boisku w Chmielowie kiedy to nas zespół po fatalnej postawie tylko zremisował , po którym przyszedł pierwszy mecz na swoim boisku z drużyną która chcąc nie chcąc pozbawiła nas awansu było to spotkanie zupełnie inne od tego co widzieliśmy w Chmielowie co zaowocowało wygraną 6-2 dzięki tej wygranej nasz zespół znowu uwierzył w swoje umiejętności i wygrał kolejne trzy spotkania i nagle przyszła moim zdanie nie zasłużona porażka z Łęgiem Kopcie po fatalnych błędach indywidualnych zawodników a także tragicznej pracy sędziego.Kolejny mecz to pewna wygrana z outsaiderem grupy drużyną Wisły Baranów Sandomierski 5-0.Po tym spotkaniu przyszło nam się mierzyć z liderem i vice-liderem ligi i niestety oba spotkania zakończyły się nasza porażką chociaż w obydwu nie byliśmy gorsi od rywali i przy odrobinie szczęścia mogliśmy przynajmniej zremisować.Po dwóch porażkach przyszła kolej na dwie wygrane i gdy wydawało się ze wracamy na właściwy tor przyszła porażka w meczu derbowym z Juniorem Zakrzów.

Podsumowując ten rok był dobry w wykonaniu naszego zespołu jednak w kluczowych momentach zabrakło nam szczęścia , doświadczenia i cwaniactwa na zbliżający się rok życzę aby wreszcie szczęście uśmiechnęło się do naszego zespołu i po udanej rundzie wiosennej nasz zespół zajął jedno z dwóch miejsc dających szanse walki o A klasę

W rozwinięciu statystyki podsumowujący cały rok

Liga Cały Sezon 14-2-6 Bramki 72-34 Dom 7-0-4 Bramki 32-23 Wyjazd 7-2-2 Bramki 40-11

Liga Runda Wiosenna 7-1-4 Bramki 42-25 Dom 3-0-3 Bramki 20-17 Wyjazd 4-1-1 Bramki 22-8