17.05.2009 Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg - LZS Wola Baranowska

Wygrane dwa ważne mecze

• autor: gaznik87, 2011-11-04 12:03

Dzięki wygranym w dwóch ostatnich spotkaniach nasza drużyna zbliżyła się do vive-lidera drużyny Tarnowskiej Woli na 3 pkt i utrzymała 8 pkt stratę do lidera z Bojanowa.W rozwinięciu relacja z meczów z Ceramiką Hadykówka oraz LZS Cygany.

Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg - Ceramika Hadykówka

Ten mecz był dla nas bardzo ważny ponieważ przegraliśmy dwa wcześniejsze spotkania i spadliśmy na 4 pozycje a wyprzedziła nas właśnie drużyna Hadykówki i żeby się liczyć w dalszej walce musieliśmy ten mecz wygrać.Początek spotkania to głownie walka w środkowej części boiska z nielicznymi sytuacjami pod bramkami.Pierwszą groźną sytuacje stworzył nasz zespół jednak po zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od porzeczki.Goście nie byli dłużni i chwilę później to oni trafili piłką w porzeczkę. Dwie następne sytuacje miał w naszym zespole Krzysztof Kasica niestety jego uderzenia były niecelne.Po kolejnych kilku minutach świetną paradą po strzale Łukasza Furdyny popisał się bramkarz gości. Lekka przewaga naszego zespołu uśpiła chyba niektórych zawodników dzięki czemu swoją szanse mieli zawodnicy Hadykówki a dokładniej za sprawą Sylwestra Cebuli który zagrał piłkę do Igora w taki sposób że ten musiał ratować się wślizgiem żeby napastnik gości nie podwyższył wyniku.W tej sytuacji sporo pretensji do sędziego mieli przyjezdni i mieli trochę racji bo wślizg był na pograniczu faulu sędzia jednak rzutu karnego nie przyznał. Na drugą połowę wychodzimy lepiej skoncentrowani dzięki czemu dłużej utrzymujemy się przy piłce.Efekty naszej przewagi przychodzą około 60 minuty meczu kiedy to po wybiciu piłki na aut  udaje się zdobyć bramkę Rafałowi Kopciowi który wykorzystuje naszą broń czyli daleki wyrzut z autu i z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki.Po strzeleniu gola nasza gra wyglądała dalej utrzymywaliśmy się przy piłce próbując skonstruować sobie klarowną sytuacje ale goście dobrze się bronili>Jednak przyszła 72 minuta meczu kolejny wrzut z autu przedłużenie Cypriana Kamieniarza i dość szczęśliwa bramka po raz kolejny w roli głównej Rafał Kopeć.Zdobycie dwu bramkowej przewagi chyba uśpiła nieco nas zespół czego efektem była groźna akacja Hadykówki kiedy to jeden z przeciwników odebrał piłkę Rafałowi Kopciowi i podbieg pod pole karne i uderzył na nasze szczęście niecelnie.Jednak ta sytuacja nie dała do myślenia naszym zawodnikom i po chwili przyjezdni zdołali wyrównać.Po dobrze wykonanym rzucie wolnym i błędzie Kamila Augustowskiego zawodnik Ceramiki zdobył bramkę kontaktową.Do końca spotkania trzecia drużyna ligi próbowała wyrównać jednak ich ataki kończyły się na bardzo dobrze ustawiającej się obronie.Co nie udało się przyjezdnym udało się naszym zawodnikom po podaniu Cypriana Kamieniarza piłkę w siatce umieścił Kamil Augustowski.